5 najboljih maski za usne!

Maska za usne će učiniti vaše usne vizuelno privlačnijim. Ona će upotpuniti rutinu nege usana. Ako je ne koristite, vreme je da počnete. Evo i zbog čega.

Koža na usnama je čak nekoliko puta tanja od kože tela, najosetljiviji je deo na licu svakoga od nas i zato zahteva dodatnu negu. Mogućnost usana da se zaštite od spoljašnjih uticaja, daleko je manja u odnosu na sve druge delove tela, pa su često izložene isušivanju, pucanju i dehidrataciji.

Upravo zbog toga, treba im obezbediti dodatni vid nege i zaštite, ne bi li u svakom momentu delovale privlačno i lepo.

Šta je bolje za negu od maske za dubinsku hidrataciju, negovanje i mekoću?!

Redovniji u korišćenju može biti samo balzam za usne, koga ni po koju cenu ne treba menjati, jer je upravo on zaslužan za opstanak lepote usana, naročito u hladnim zimskim vremenima.

Maska za usne je tu da upotpuni redovnu negu, a ne treba je koristiti češće od jedanput nedeljno.

O tome kako, kada i zašto treba koristiti maske za usne, govorimo u nastavku.

Šta je maska za usne i koja je njena uloga?

Maska za usne je dodatak nezi usana, koja omogućava da se nahrani i hidrira osetljiva koža na tom delu lica. Njena uloga je da sprečava pucanje i suvoću usana, čineći ih otpornim na uticaje spoljašnje sredine koji ih svakodnevno uništavaju.

maska za usne upotreba

Najčešći neprijatelji koji dovodi do takvih problema su pušenje, svakodnevno šminkanje usana, reakcija hladno-toplo vreme, pojava bora na usnama, kao i loša tj, neredovna nega.

Sa godinama, količina kolagena na usnama se smanjuje i zato se usne tanje, boraju i gube svoju vlažnost i privlačnost. Mnoge maske uklanjaju površinski sloj kože sa usana i tako ih svaki put iznova podmlađuju. Sličan efekat daje i piling za usne, koji uklanja mrtve slojeve kože.

Sanja je imala veliki problem sa svojim usnama. Osim što su joj usne prirodno tanke, njihova mekoća se izgubila i nisu više bile ružičaste i sjajne. U jednom momentu su delovalo dehidrirano i bledo, i taj je momenat i prevagnuo da se ona konačno pozabavi njima i reši svoj problem. Nećete verovati! Ona je zaista za kratko vreme povratila mekoću svojih usana, blistavost, vlažnost, a uspela je čak i da ih poveća bez skupih tretmana. Sigurno da je isprobala i masku za usne, ali i još nešto što je potpuno preporodilo izgled njenih usana. Svoju priču, rešila je nesebično sa vama da podeli. Pročitajte je na sledećem linku: https://minutzamene.com/kako-sam-povecala-usne-prirodnim-putem/

Ako i vi želite da pojačate svoju ženstvenost i svojim usnama podarite osvežen izgled, na odličnom ste putu da u tome i uspete, jer će vam maska za usne sigurno pomoći.

Mi vam danas pomažemo da izaberete onu pravu.

Vrste maski za usne

Postoji nekoliko vrsta maski za usne, što ih čini dodatno kvalitetnijim i za izbor, izazovnijim. Kada se udruže snage, bivaju savršeno sklopive da reše bilo kakav problem na usnama, počevši od onog najčešćeg, suvoće, do najnedostižnijeg za zaustaviti, a to je starenje kože na usnama. Svaka maska igra podjednako važnu ulogu, a u odnosu na problem koji baš vi imate, biraćete i onu koja vam može rešiti ili bar ublažiti problem.

Maska za ispucale usne

Najčešći period kada usne pucaju jeste zima i zimski hladni dani, ali nije retka pojava ni da se usne ohrapave kada su temperature napolju jako visoke. Ovo su dani kada naročito treba pojačati negu usana i pružiti im dodatnu zaštitu.

Pročitajte: Nega usana zimi je ključna za lepe usne!

Maska za ispucale usne služi da podstakne prirodnu hidrataciju usana, kada one neprijatno zatežu. Nisu samo vremenski uslovi zasluženi za ispucale usne. Usne pucaju i kada ne pijete dovoljno vode, kada ishrana nije odgovarajuća i kada im nedostaje odgovarajuća nega. 

Maska sa kolagenom

Maska sa kolagenom zadužena je za hidriranje i nadiknadu elastičnih delova u koži usana. Ona se bori protiv starenja kože na usnama i možete početi sa njenom primenom čak i preventivno, dok još nikakve probleme sa kožom usana ne uočavate.

Hidratantna maska za usne

Hidrirajuća maska za usne je zadužena za obnavljanje zaštitne barijere usana, kako bi se usne kroz kratko vreme lepo obnovile. Hrani usne intenzivnom hidratacijom, čineći ih mekanim na duže staze. Obično se nanosi uveće pred spavanje, jer je noć idealni period za aplikovanje takvih sadržaja na kožu. Koristi se za negu usana.

Maska za povećanje usana

Sa ovom maskom ne treba preterivati. Dovoljno je što ona blago izaziva otok na mestu primene, ali je važno znati da je potpuno neškodljiva za nanošenje.

Obzirom da su pune usne san mnogih žena, sada im je lako taj san i ostvariti. Imati pune usne nikada nije bilo lakše, uz samo par sastojaka. Zašto se bockati filerima za usne, kada možete jednostavno naneti masku i sačekati kratko da deluje. Jeste da efekti nisu dugoročni, ali rade posao.

Silikonska maska za usne

Silikonska masna za usne se bukvalno zalepi preko usana. Ostavi se tako da deluje, nekih 20 minuta, dok ispusti sve svoje delotvorne sastojke koji hrane i neguju kožu usana. Nakon toga se skida i ne ispira se. Upotreba može biti i do tri puta nedeljno.

Najbolje maske za usne – preporuka

Preporuka korejskih stručnjaka je da se maske za usne nanose uveče pred spavanje, jer su pune antioksidanasa i hranljivih sastojaka, koji tokom noći usnama pružaju dubinsku negu i hidrataciju. Bilo da su to ručno pravljene ili industrijske, sve one čine da usne budu mekane, glatke i nahranjene.

Kada su u pitanju fabrička izdanja, preporuka je pala na sledeće brendove:

Alverde

Alverde maska za usne sa dodatkom ricinusovog ulja i shea puterom, intenzivno hidrira usne i štiti ih od isušivanja. Usne poprimaju svilenkastu mekoću i lepi sjaj. Bio med im stvara zaštitni sloj i štiti od uticaja poljnih neprilika.

Balea

Balea maska uklanja odumrle ćelije sa površine usana i nežno ih čisti. Blagi piling podstiče mikrocirkulaciju i prokrvljenost kože. formula sa vitaminom C omogućava mekoću usana, za blistavo ujednačene i mekane usne.

Garnier

Garnier maska sa usne sadrži ekstrat višnje i pantenol u sebi. Delije ekspresno i za samo 15 minuta dobijaju se mekane usne, koje izgledaju hidrirano i nahranjeno.

Hidrogel Cala

Ova maska je obogaćena kolagenom i ekstratom cveta divlje ruže. Namenjena je za hidrataciju suvih i ispucalih usana, vraćajući im mekoću i sjaj.

Revolution

Revolution maska za usne pripada kolekciji noćnih proizvoda. Sa eksraktatima bobičastog voća, superhranljiva formula kremaste strukture koji dubinski hidriraju, hrane i usne čine mekanim. Maska sadrži i vitamin E koji štiti usne od slobodnih radikala i spoljnih uticaja.

Kako se koristi maska za usne?

U zavisnosti koju masku birate, zavisi i njena upotreba. Obično se na kupovnim maskama način aplikacije nalazi na samom pakovanju, pa ga pre svake upotrebe možete pročitati.

Neki ustaljeni način upotrebe, jeste da se nanose dva puta nedeljno u trajanju od 30 minuta.

Nakon toga se maske skidaju toplom vodom, a njihovo dejstvo je dosta duže u odnosu na balzam, koji ima kratkotrajni efekat.

Postoje i one maske koje liče na piling, i potrebno ih je utrljavati, ravnomerno ih raspoređujući po celoj površini usana. Neke su i kao flasteri, koje je potrebno da zalepite preko usana.

Najbitnije je da je upotreba maski redovna, da ne bi nega i hidratacija usana izostala. Neće mnogo da škodi ni ako ih držite nešto kraće.

Razlika u odnosu na balzam za usne

Maska za usne je za usne važna iz razloga jer im pruža dubinsku negu i hidrataciju. Deluje na dubinskom nivou i obezbeđuje koži usana vlažnost koju usne same ne mogu da proizvedu.

Redovnom upotrebom maske za usne, sprečava se njihovo isušivanje i pucanje, a istovremeno se uklanjaju mrtve površinske ćelije. Maska pomaže da se usnama vrati maldalački ružičasti sjaj kože, poput masaže usana.

Balzam za usne se, za razliku od maske, koristi svakodnevno i to je rutina nege koja se često koristi i po nekoliko puta u toku dana. On služi za vlaženje usana i za redovni sjaj, i usnama obezbeđuje trenutni ugođaj na usnama.

Znači, maske se koriste kada želite da svojim usnama podarite dubinsku negu do kraja, a balzam je tu kao prva pomoć kada se usne osuše. On nema dugotrajni i dugodelujući efekat, bar kada je u pitanju hidratacija, osim ako se odlučite za izbore drugačijeg ishoda delovanja, poput povećanja usana. Tada balzami mogu dobro da odrade posao.

Alternativa maski za usne

Ono što koži definitivno više prija, jeste svakodnevna i konstantna nega.

Koža voli da se neguje i da se često tretira i tada biva najlepša. Isto je i sa kožom na usnama, ona je još i osetljivija u odnosu na kožu ostalih delova tela.

Povremena nega nikada do kraja ne odradi posao, i koža tada bude prevarena. Stalno očekuje neki efekat, koga uopšte nema na duže staze. Može da znači kao podrška kontinuiranom održavanju, u smislu da pridoda svoj efekat. Maska je onaj deo rutine koji ne zahteva puno vremena, a daje sjajan rezultat.

maska na usnama

Ono što koži treba jeste stalna nega, balzamom koji će održati punoću i kvalitet, vlažnost i blistavost. Apsolutna alternativa maskama za usne mogu biti balzami, jer su deo svakodnevne rutine. Balzamom čak možete i da povećate usne, tako da deluju prirodno, a opet da budu kao da ste im ugradili filere.

Lipolea je jedan od tih preparata koja vam to upravo i omogućava. Prirodni balzam koji hidrira i neguje, a ujedno i povećava usne. Za njegovu primenu vam je potrebno samo da ga stalno imate u dzepu i redovno nanosite na svoje usne.

Kako napraviti masku za usne?

Dok neki biraju kupovne maske, dobro je znati da ih uspešno možete napraviti i sami. Domaće maske za usne su delotvorne podjednako kao i industrijske, štaviše, u njima vi određujete koji će prirodni sastojak da preovladava. Njih obično pravite od meda, a da vidimo od čega sve možete da pravite kombinacije.

Maska za usne od cimeta

Maska sa cimetom je prilično jednostavna, a nije ni mnogo skupa. Koristi se za pilingovanje usana, ali i za blago povećanje. Ono što vam je potrebno od satojaka za ovu masku je jedna kašika maslinovog ulja, kašičica cimeta i jedna mala kašika šećera. Dobro sjedinite sve sastojke, nanesete na usne, blagim masiranjem 5 minuta, a zatim isperete.

Efekat koji ona postiže je višestruk. Poboljšava se cirkulacija i uklanjaju se mrtve ćelije sa površine usana. Mali otok koji nastane nakon nanošenja maske, dovodi upravo do vizuelnog povećanja usana. Cimet ulazi u sitne pore usana i iritira kožu na mestu primene, blago dovodi do peckanja i tako postiže svoj efekat.

Maska za usne od meda

Sigurno ćete na mnogo mesta pročitati koliko maski od meda možete napraviti. Med je generalno divan sastojak za omekšavanje i hidriranje, pa ga tako usne mnogo i vole.

Jednostavnu masku napravićete tako što ćete pomešati malo meda, šećera i ricinusovog ulja.

Ova maska hrani, hidrira i neguje ispucalu kožu usana. Uz sve to, prilično je i slatka, pa je možete i olizati sa usana. Slatko zadovoljstvo.

Maska za usne, iskustva žena

Sproveli smo anketu koja nam je dala pozitivne rezultate, kada je upotreba maski za usne u pitanju. Osam od deset žena koje smo pitali su rekle da redovno koriste masku za usne, a deset od deset je reklo da koriste balzam (labello) za usne.

Neke su istakle i to da ne mogu dan da zamisle ako na usne ne stave neki vid zaštite, pa im je zbog toga balzam za usne praktičniji i brži. Uvek im je u torbi ili dzepu, i mogu ga koristiti ma gde da se nađu.

Ono što vam mi možemo poručiti, jeste to da redovno negujete svoje usne. Samo negovane usne mogu izgledati lepo, pa se potrudite da im se posvetite do kraja.

Read More