12 čudesnih ulja za bubuljice
Autor: Strainovic
Gde ima bubuljica uvek su prisutni i mikrobi izazivači. Potrebno vam je prirodno sredstvo koje ubija bakterije. Esencijalna i biljna ulja za bubuljice su baš ono za čim tragate.
Nećemo pogrešiti ako kažemo da su bubuljice najrasprostranjeniji problem kože. Ne biraju ni pol ni godine. Ima ih raznih od onih adolescentskih koje mogu tinejdžerske dane pretvoriti u traumu, do onih hormonskih koje prate ženski pol pred svaki ciklus.
U zavisnosti od raznih činilaca, nekada su sporadična pojava a nekima su stalni pratilac.
Oni koji pate od bubuljica znaju koliko to može biti ozbiljan problem. Probali ste svašta i lekove i kozmetiku ali se bubuljice uporno vraćaju.
Istražili smo da li se možemo okrenuti prirodnim aktivnim materijama u lečenju bubuljica.
Esencijalna ulja za bubuljice se nameću kao logičan odgovor.
Šta su esencijalna ulja?
Pri pomenu esencijalnih ulja obično pomislimo na aromaterapiju koja predstavlja alternativni vid lečenja.
Poslednjih godina, esencijalna ulja su čini se stekla naročitu popularnost kao čudesni lekovi za različita stanja. Neka se primenjuju samo spolja dok se druga mogu uzimati i oralno.
Da bismo što bolje približili snagu esencijalnih ulja pođimo od samog termina esencija (suština).
Esencijalna ulja predstavljaju najvrednije lekovite komponente izdvojene iz biljaka postupkom parne destilacije ili hladnim ceđenjem-presovanjem.
U eteričnim uljima se nalazi esencija ukusa i mirisa biljaka otuda njihov očaravajući miris. Jedinstvene aromatične komponente daju svakom ulju jedinstven miris i boju.
Eterična ulja se najviše koriste u kozmetici, farmaceutskoj industriji i medicine ali svoju primenu nalaze i u prehrambenoj industriji.
Proizvodnja parfema se ne da ni zamisliti bez esencijalnih ulja.
Proces nastanka esencijalnih ulja je veoma važan. Naime, ulja dobijena iz biljaka hemijskim procesima ne smatraju se esencijalnim uljima.
Koliko esencijalnih ulja postoji?
Postoji preko 90 različitih esencijalnih ulja i svako poseduje sopstvena lekovita svojstva.
Koliko vi možete da ih nabrojite? Možda pet-šest-deset.
NIje ih lako ni upoznati sva jer su biljne esencije vrlo skupe. Pojedina ulja se zbog svoje cene nazivaju tečnim zlatom.
Većina esencijalnih ulja se dobro mešaju sa jedna sa drugim tako da praktično postoji baš veliki broj kombinacija lekovitih svojstava koje možete napraviti u zavisnosti od potrebe i afiniteta.
Esencijalna i biljna ulja su dar iz prirode za uklanjanje bubuljica.
Zašto biramo esencijalna ulja za bubuljice?
Glavni uzrok nastanka bubuljica su zapušene pore, bakterije,prekomerno lučenje sebuma i mrtve kožne ćelije koje se zaglave u porama.
Drugi faktori kao što su hormoni, ishrana, stres, neki lekovi takođe izazivaju ili pogoršavaju akne.
Često smo skloni da se okrenemo farmaceutskim preparatima u vidu različitih lekova i krema koje se mogu kupiti bez recepta.
Međutim svi ovi preparati sadrže i neke štetne hemikalije koje mogu dovesti do dodatnih iritacija i pogoršati stanje bubuljica.Zato biramo prirodno. To može biti neko ulje za bubuljice ili prirodna kozmetika koja sadrži neka od ovih ulja. Ksenija je napravila mudar izbor – prirodan! Nakon svega što je probala, na kraju je upravo priroda imala rešenje za njeno lice koje je bilo puno upaljenih akni. Sada je prezadovoljna jer konačno ima čisto lice bez akni. Njenu tajnu nam je rado otkrila, a i vi možete saznati o čemu se radi na ovom linku: https://minutzamene.com/kako-sam-se-resila-bubuljica-mitisera-masne-koze-lica/
Esencijalna ulja imaju tu moć da prirodno ubijaju bakterije a da pri tom ne sadrže ništa što bi moglo štetno uticati na kožu.
Esencijalna ulja oslobađaju stresa, imaju relaksirajuće dejstvo i blaže emocije. Na taj način ona i posredno utiču na stanje organizma koji će biti otporniji na bubuljice.
Esencijalna ulja korisno deluju na kožu na mnogo načina od lečenja bubuljica do očuvanja opšteg zdravlja i mladalačkog izgleda kože.
Kako se koriste ulja za bubuljice?
Najbolji način lečenja bubuljica prirodnim uljima je njihova direktna primena na problematičnu kožu.
Esencijalna ulja se ne nanose čista direktno na kožu. Uvek ih razblažite nekim nosećim, biljnim uljem koje takođe blagotvorno utiče na zdravlje kože. Preporučuje se da to bude kokosovo ili ulje jojojbe.
Evo koja su najbolja ulja protiv bubuljica!
Kantarionovo ulje za bubuljice
Kantarionovo ulje se nalazi na polici svake kuće.
U našim krajevima raste kantarion na livadama i pašnjacima. Tradicija je da se u vreme košenja trava iz svežih otkosa pokupi kantarion. To je ona biljka žutih cvetova i jakog opojnog mirisa. Kantarion se vezuje u bukete i šuši na promajnom mestu da bi se od njega kuvao čaj ili se ubacuje u maslinovo ulje u kome stoji 40 dana. Svaka kuća ima bočicu ovako pripremljenog ulja za zlu ne trebalo za rane i opekotine.
Kantarionovo ulje ima fantastična antiseptička i antimikrobna svojstva. Na kožu deluje protivupalno a gde nema upale nema ni bubuljica.
Kantarionovo ulje deluje preventivno na pojavu bubuljica a ukoliko se već pojave ubrzava proces zarastanja i uklanjanja ožiljaka.
Saznajte zašto nastaju ožiljci od bubuljica!
Nekoliko kapi utapkanih na očišćenu kožu prodire duboko, hrani i regeneriše kožu. Nakon kantarionovog ulja možete sačekati par minuta da ga koža upije a potom naneti svoju uobičajenu kremu.
Ulje kleke protiv bubuljica
Esencijalno ulje kleke je jedan od najpopularnijih prirodnih lekova za kožne infekcije i iritacije. Zahvaljujući antibakterijskim i antimikrobnim svojstvima služi kao domaći lek protiv bubuljica. Klekino ulje čisti toksine iz kože i oslobađa telo stresa. Na taj način neutrališe jedan od uzroka nastanka bubuljica. Svoju lekovitost klekino ulje duguje sastojcima alfa-pinen, p-cimene i beta-pinen.
Kao i sa ostalim lekovitim uljima za bubuljice, tretman je jednostavan: Nekoliko kapi ulja se nanosi na problematični deo kože. Za osobe sa osetljivom kožom, uvek ga razblažite nekim biljnim uljem, kokosovim, na primer.
Ulje čajevca leči bubuljice
Poznto je da ulje čajevca ubija mikrobe i gljivice. Ovo njegovo svojstvo je našlo primenu i u brojnim preparatima protiv bububljica koje možete kupiti u apotekama i drogerijama.
Svaka bubuljica predstavlja jednu malu upalu kože a svaku upali izaziva neki mikrob.
Esencijalno ulje čajnog drveta ima tu moć da ubije mikrobe i tako vas osloodi potencijalnog izazivača bubuljica.
Nakapajte 2-3 kapi ulja čajevca na čist pamučni tufer ili blajznu i njime pređite preko rizične zone na koži.
Ulje čajnog drveta takođe možete dodati svom preparatu za pranje lica i kupki za pranje tela. Ovo je dobro ako vas muče bubuljice na leđima.
Nekoliko kapi možete dodati u sprej bocu sa čistom vodom. Više puta u toku dana možete isprskati lice ili delove tela na kojiam seu bubuljice prisutne ovom obogaćenom vodom.
Lavandino ulje za bubuljice
Ta divna mirišljava lavanda. Već sam pogled na polja lavande leči dušu. Svojom bojom i izgledom umiruje napete nerve i vraća duševnu ravnotežu.
Možda najpoznatije ulje u svetu aromaterapije se i u kozmetici smatra jednim od najblagotvornijih.
Lavandino ulje deluje kao antioksidant i antimikrobno. Ono umiruje i hrani kožu, leči bubuljice, tamne fleke i ožilke od akni i bubuljica. Zahvaljujući antioksidativnim svojstvima lavandino uje usporava starenje.
Za oslobađanje od stresa kao prevencuiju bubuljica, raspršite nekoliko kapi lavandinog ulja u svom prostoru.
Za uklanjanje bubuljica, nanesite ga direktno na problematičnu kožu.
Ulje žalfije protiv bubuljica
Lanolin acetat je veoma važan estar prisutan u žalfiji. On smanjuje upale i deluje kao prirodni lek protiv bubuljica i iritacija kože.
Zaslužan je i za regulaciju proizvodnje sebuma a to je veoma čest faktor rizika za pojavu bubuljica. Žalfija sprečava rast bakterija, smanjuje stres i anksioznost i balansira hormone. Eto razloga da ulje žalfije isprobate kao sredstvo za lečenje bubuljica.
Kod odraslih osoba veoma čest uzročnik pojave bubuljica je stres jer izaziva porast nivoa hormona stresa-kortizola.
Ulje žalfije uspešno ubija bakterije izazivače kožnih infekcija.
Kokosovo ulje za bubuljice
Kokosovo ulje naneto na kožu će vas zaista iznenaditi svojom lekovitošću.
Koskosovo ulje hidrira kožu i sposobno je da prodre dublje od prosečnih proizvoda zbog male molekularne mase i načina na koji se vezuje za proteine..
Jojoba ulje takođe blagotvorno deluje na zdravlje kože. Ovo ulje deluje kao zaštitnik i čistač kože.Bogato je jodom i ubija štetne bakterije koje izazivaju bubuljice.
Jojoba ulje ubrzava proces izlečenja bubuljica i zarastanja njihovih ožiljaka.
Ova dva ulja su odlična noseća ulja u koja možete ukapati par kapi nekog od navedenih esencijalnih ulja za uklanjanje bubuljica i saniranje nepravilnosti na koži koje su od istih nastale.
Domaći recept sa uljem za bubuljice
- 1 kašika kokosovog ulja
- 3 kašike meda
- 1 kašika jabukovog sirćeta
- 20 kapi ulja čajnog drveta
- 2 kapsule probiotika
Pomešajte sastojke i dobro izmiksajte mikserom.
Preručite mešavinu u odgovarajuću bocu u kojoj ćete svoj novi Face Wash čuvati na hladnom mestu.
Esencijalno ulje deluje zajedno sa kokosovim tako što ubija bakterije hrani i hidrira kožu. Perite lice ovom mešavinom dva puta dnevno.
Da li je sandalovo ulje dobro za bubuljice?
Sandalovo esencijalno ulje je ekstremno korisno u lečenju bubuljica i drugih nepravilnosti na koži.
Deluje kao antiseptik, adstrigant i zaključava vlagu u koži.
Sandalovo ulje pamtimo po drvenastom, slatkastom mirisu. Često se koristi kao baza u proizvodnji osveživača prostora, parfema, losiona posle brijanja i sličnih proizvoda.
Lako se meša sa drugim uljima
Sandalovo ulje je jedno od najskupljih.
Najkvalitetnije sandalovo ulje se proizvodi u Indiji.
Glavne aktivne supstance su alfa i beta santalol. Ovi molekuli su zaslužni za opojan miris sandalovine ali su prepoznati i po brojnim benefitima za naše zdravlje.
Sandalovo ulje omekšava, čisti i učvršćuje kožu.
Zbog svog adstrigantnog dejstva pogodno je za posle brijanja ali i za zatvaranje pora. Ubija mikrobe izazivači bubuljica i uklanja tamne fleke sa kože. Umiruje upaljena mesta na koži nakon ujeda insekata.
Dodajte nekoliko kapi ovog ulja svom losionu za lice. Tako ste ga obogatili da vam pomogne u uklanjanju bubuljica i anti age nezi.
Origanovo ulje za bubuljice
Origanovo ulje je prvo otkriveno u Grčkoj gde su ga koristili spolja za dezinfekciju rana.
Najvažnije svojstvo ovog ulja je da je prirodni antiseptik. Takođe ubija i gljivice.
Kada kupujete ulje origana na bočici treba da piše “100% pure essential oil” Origanum Vulgare. Na deklaraciji ne treba da piše reč “fragrance,” jer to znači da su u ulju prisutni aditivi koji vam ne trebaju na koži.
Za uklanjanje bubuljica samo uzmite kap origanovog ulja na vrh prsta i pritisnite na bubuljicu pred spavanje. Ujutru bubuljice više neće biti.
Naravno razblažite ga kokosovim uljem pola pola.
Super je ako imate neku roler bočicu koju ćete napuiti pola/pola lekovitim uljem orijano + kokos. Samo promućkate, pređete preko bubuljice i idete na spavanje, Nikad lakše.
Ricinusovo ulje za bubuljice
Ricinusovo ulje je vrlo efikasno u uklanjanju bubuljica. Ono pomaže u razlaganje i uklanjanje mrtvih kožnih ćelija, bakterija i viška masnoće. Jednom rečju uklanja sa kože sve izazivaće bubuljica. Ricinoleinska kiselina prisutna u ulju ga čini superiornim u tretmanu blažih oblika bubuljica.
Ovde pročitajte kako se koristi ricinusovo ulje za lice.
Maslinovo ulje za bubuljice
Kod maslinovog ulja polazimo od pretpostavke da se slično sličnim rastvara.
Dakle možemo ga upotrebiti kao čistač lica koji istovremeno i neguje kožu.Drugim rečima, cilj nam je da uklonimo višak masnoće pomešane sa nečistoćama koje se skupljaju u porama.
Maslinovo ulje nakapano na pamučni tufer uklanja sve nepoželjno na koži a da pri tom ne isušuje kožu. Tako izbegavate onaj začarani krug gde agresivno uklanjanje sebuma vodi du još obilnije stvaranje istog.
Maslinovo ulje će sačuvati vlagu u ćelijama kože tako da ona neće biti suva nakon čišćenja.
Ovo mu nije jedina preporuka jer je prebogato vitaminima i antioksidantima.
Već smo u priči o drugim uljima za bubuljice rekli da je esencijalna ulja poželjno razblažiti nekim nosećim uljem jer su prejaka i mogu izazvati iritacije.
Maslinovo ulje je idealno da napravite mešavinu ulja za bubuljice.
Evo kako se lice čisti maslinovim uljem:
- Na dlan sipajte maslinovo ulje ili mešavinu ovog i nekog od esencijalnih ulja za bubuljice.
- Nanesite na lice i masirajte nekoliko minuta.
- Ostavite da odstoji minut-dva
- Potopite ruukavicu za pranje lica u vodu dovoljno toplu da ukloni ulje
- Pređite njome po celom licu dok ne uklonite uljaste tragove. Ako je potrebno isperite rukavicu vrelom vodom pa ponovite postupak.
Znam da će vam se dopasti neobično prijatna mekoća lica nakon pranja maslinovim uljem ali ograničite se na jedno ponavljanje dnevno. Ako vam se dopadne, a znam da hoće, saznajte kako se još koristi maslinovo ulje za lice.
Čurekotovo ulje za bubuljice
Ulje čurekota, čurukota ili crnog kima je jedan od nekoliko čudesnih darova prirode koji na mnogo načina doprinosi ljudskom zdravlju.
Istraživanja su pokazala da protivupalno i antimikrobno delovanje ovog ulja pozitivno utiče na lečenje bubuljica.
Ulje čurukota se može udisati ili se njime koža može negovati spolja.
Možete ga dodati ulju za masažu, svom šamponu kao i domaćim receptima za negu kože i kose..
Ljudima su lekovita svojstva čurukotovog ulja poznata već hiljadama godina.
Sadrži timohinon–antioksidant koji deluje i protivupalno. Smatra se da je ova aktivna materija sposobna da redukuje rast tumora
Iako poznato kao bogat izvor timohinona, ulje crnog kima (čurukota) je izvor brojnih drugih aktivnih materija.
Vekovima se koristi za lečenje kožnih oboljenja kao što su acne vulgaris, opekotine i druge vrste kožnihh iritacija, upala i pigmentacija.
Čurukotovo ulje dobro deluje na površini kože gde ublažava bol i iritaciju koji često prate bubuljice.
Međutim, njegova sposobnost da ubija bakterije ga čini tako efuikasnim. Naneto na kožu, ulje čurukota dolazi do pora i folikula gde uklanja nakupljene bakterije izazivače akni. Ukoliko imate ožiljke od bubuljica, opet na njih nanesite ovo čudesno ulje.
Bademovo ulje za bubuljice
Ovo ulje je takođe pogodno za čišćenje lica od nečistoća i sebuma i otvaranje zapušenih pora.
Takođe vam može poslužiti kao noseće ulje za esencijalna ula koja leče bubuljice.
Zbog prisustva masnih kiselina bademovo ulje je odličan ovlaživač kože.
Masne kiseline u bademovom ulju čiste kožu od viška sebuma.
Bademovo ulje štiti kožu od štetnih uticaja spoljašnjih zagađivača.
U nastojanju da se rešite bubuljica, bademovo ulje možete upotrebiti i kao osnovu za piling pomešano sa šećerom ili tozom od kafe ili nekim drugim prirodnim pilingom.
Možete ga jednostavno naneti na kožu umesto hidrantne kreme ili kao podlogu za makeup budući da ga koža vrlo lako upija.
Ovo je samo deo ulja koja možete isprobati u cilju kože bez bubuljica. Svako od njih hrani i neguje kožu darujući joj neku svoju posebnu blagodet. Većina njih su svojom aromom i lek za dušu.
Tretman bubuljica uljima će biti jedno efikasno mirisno zadovoljstvo.
Možda nećete iz prve naći ulje koje vam najviše odgovara ali će ta mirišljava potraga biti svakako prijatna.
Ocena čitalaca0/5
POVEZANI ČLANCI
Suva koža sklona bubuljicama? Ima rešenja!
Autor: Zorana Grujin
Uz ova prirodna ulja za vene bolne noge biće prošlost
Autor: Minut za MENE
Prikriva ili leči? Šta radi korektor za bubuljice?
Autor: plavsic
Kako prekriti bubuljice bez instagram filtera?
Autor: Ivana Stojanović
Isušivanje bubuljica je najbrži način njihovog otklanjanja!
Autor: Ivana Stojanović
Najbolja hrana protiv podočnjaka
Autor: Ivana Stojanović
Isprobajte i uživajte u izuzetnim svojstvima ulja avokada
Autor: Ivana Stojanović
Bubuljice na nosu, šta ćemo sa njima?
Autor: Zorana Grujin
Kako da se rešite bubuljica od šminke?
Autor: plavsic
Kako se rešiti hormonskih bubuljica?
Autor: plavsicOriginal Article