Canon 700 D
Kuva i piše:
Ana Ćubela
Nakon skoro tri godine svakodnevnog igranja sa integralnim brašnima zaključila sam sledeće: svako testo ispadne bolje ukoliko se u njega stavi kiselo mleko ili belance. Ili oba. Bolje se poveže i bude mekše. Posebno ako se radi sa brašnima koja nisu baš zahvalna za rad. Testo može da se poveže i sa psilijumom ili čia semenkama, ali njihova cena nije mala i te dve namirnice ne mogu baš svuda da se kupe.
Naravno, peciva sa mlečnim proizvodima nisu za svaki dan, ali mislim da povremeno možemo da uživamo u njima bez griže savesti.
A ovo je, čini mi se, najuniverzalniji i najlakši recept. Bez obzira na brašno ili dodate semenke. Pravim ih najčešće sa speltinim ili ražanim brašnom. Ali ponekad pomešam više vrsta. Nekada stavim semenke, nekada ne. I ove lepinje uvek uspeju.
Prijatno!