Opasno dobre metode za peglanje bora!

Vreme je da saznate kako peglanje bora može da izbriše godine sa vašeg lica. Postoji više načina na koji se bore peglaju, a sada vam predstavljamo najefikasnije.

Ne postoji neko konkretno pravilo kada će vam se javiti bore na licu. Ono što je gotovo sigurno jeste da se njima nećete oduševiti. Svakako da bore na licu ne ocrtavaju koliko se vi mlado osećate i da su godine samo broj, ali priznajte: Sigurno ste barem jednom poželeli da ih ispeglate i ispravite baš onako kako to radite sa naborima na odeći.

Šta ako vam kažemo da je peglanje bora zaista moguće i da to nije ništa novo?

Ma sigurno to i sami znate!

Neke od tretmana peglanja bora možete dobiti samo u kozmetičkim salonima. Ali, kao i do sada, mi ne bi bili mi kada ne bismo našli neki trik za peglanje bora kod kuće.

Peglanje kao proces, bilo da je u pitanju ravnanje nabora na odeći ili ispravljanje lokni na kosi, zahteva da imate peglu. O da, i ona treba da bude prilično vruća!

Da li vam je sada već neprijatno pri samoj pomisli na peglanje bora? Da li to peče? I možete li zaista i vi sami kod kuće to da radite?

Dugujemo vam objašnjenje, a ono je u narednim redovima.

Šta je peglanje bora?

Ne brinite, peglanje bora neće vam izgoreti kožu jer temperatura kojoj se izlaže nije mnogo visoka. Štaviše, neke metode peglanja  i ne podrazumevaju upotrebu toplote uopšte, već je ovo samo termin koji se upotrebljava da bi se bolje i plastičnije opisao proces uklanjanja bora.

Primera radi, postoje i kreme za peglanje bora. O tome nam je posebno vredne informacije dala Aleksandra koja je sa nama podelila svoje lično iskustvo. Kao i većina žena, kada je videla bore na svom licu poželela je da ih ispegla. I našla je savršen način za to. Njeno lice sada podmlađeno, zategnuto i bez i jedne jedine borice. Na koji način je postigla to i kako je ispeglala svoje bore bez pegle, saznaćete ako pročitate njenu priču. Nalazi se na ovom linku: https://minutzamene.com/kako-sam-se-resila-bora-podocnjaka-i-podmladila-lice-za-kratko-vreme/

Bore nastaju kada u koži popuste dva osnovna elementa: kolagen koji koži daje čvrstinu, i elastin koji je čini elastičnom i prilagodljivom. Bez kolagena, koža se tanji i postaje osetljivija na razne spoljnje utiacje i najednostavnije rečeno – propada. Bez elastina, nabori koji nastaju na koži ne vraćaju se u prvobitno stanje već koža, malo po malo popušta i ostaje trajno naborana.

E tu je vreme za peglanje!

Metode peglanja lica – radiotalasni lifting

pegla za bore

Jedan od načina peglanja bora je i radiotalasni lifting lica. Pegla za lice koja se koristi ovom prilikom istina koristi toplotu, ali na sledeći način. U pitanju je upotreba radio frekvencije, odnosno blagih električnih signala koji stvaraju toplotu na površini kože ali i u njenim dubljim slojevima.

Ovaj proces zagreva kolagen u koži koji se usled tolopte skuplja. Rukom singalizirate dermatologu kada aparat postane neprijatno vruć i tada se prelazi na sledeću tačku na licu. Veća temperatura pruža veću efikasnost, ali ne dajte da vas to odvede do toga da mnogo trpite.

Rezultat?

Koža se odmah zateže, a kasnije se stvara novi kolagen.

Kolagen je taj koji kožu čini čvrstom i ne da joj da se opusti. Kako starimo, tako količina kolagena opada i to je prirodan proces. Ovakvo zagrevanje peglom za bore stimuliše njegovu proizvodnju.

Tretman se ponavlja nakon nedelju dana. Tokom tih 7 dana koža se odmara, ali nakon tog vremena, elastin u koži se oporavlja i počinje da zateže kožu i pegla bore, a počinje i da se stvara novi kolagen.

Za razliku od hemijskog pilinga, ovaj tretman efikasno uklanja fine bore, a da pri tom nema opasnosti od neželjenih efekata,kao što su crvenilo kože i perutanje.

Peglanje bora na ovaj način je brzo, ne oštećuje površinu kože i  možete odmah posle da se vratite svojim aktivnostima.

Sa druge strane, hemijski piling recimo zahteva oporavak takav da ćete poželeti da se zatvorite u 4 zida i uzmete godišnji odmor.

Saznajte sve o radiotalasnom liftingu lica.

U tom slučaju, možete poželeti da znate i sledeće:

Peglanje bora prirodnim putem

Želite da ispeglate bore prirodnim putem?

I to može! Trebaće vam posvećenost i upornost, ali pratite ove korake i stvar će vrlo brzo biti rešena i vaša koža podmlađena.

  • Nabavite dobru  prirodnu kremu protiv bora i koriste je dva puta dnevno. Kreme su dobra opcija jer sadrže prirodne aktivne sastojke, ali u mnogo većoj količini nego onda kada stavljate neke prirodne maske za lice.Samim tim su efikasnije u peglanju bora.
  • U nedostatku krema, isprobajte ove prirodne maske protiv bora. Jeste da im je efikasnost manja, ali vredi truda. Videćete.
  • Nabavite prirodna ulja protiv bora. Slično kao i u kremema i u njima je izvučena ona njihova esencija i ono što ih činim dobrim protiv starenja kože. Posebno se smatra dobrim ulje smilja, ali maslinovo i bademovo ulje za lice. Prirodna ulja su dobra kao antirid nega, ali posebno  za peglanje bora prstima. A to je sledeći korak koji treba da imate na umu ako želite da ispeglate bore prirodno
  • Savladajte Zogan masažu protiv bora. Ne brinite, nije teško i ne uzima vam mnogo vremena. Svaki dan masirajte vaše lice par minuta i rezultati će vas oduševiti. Koža će vam uvek biti sveža i zategnuta, a pritom će i bolje upiti aktivne sastojke ulja ili krema koje koristite tokom masaže. Efekat peglanja bora biće duplo bolji!
  • Isprobajte vežbe za lice. Posebno su dobre za one dinamičke bore koje nastaju pokretanjem lica. Na ovaj način ih neutrališete, ali pre svega sprečavate nastanak novih bora jačanjem mišića lica i stimulisanjem cirkulacije.

Ukoliko ste voljni da imitirate peglanje bora iz kozmetičkih salona, a nemate neku posebnu peglu koja puno košta, evo odlične metode!

Peglanje bora na čelu

Peglanje bora na čelu može se postići kombinacijom pažljivo osmišljenih poteza masaže, ciljanih vežbi za lice i upotrebom specifičnih preparata za negu. Evo nekoliko ključnih tehnika koje možete primeniti:

Masaža prstima za opuštanje mišića čela

Postavite kažiprste obe ruke iznad obrva, blago ih pritisnite i povucite prema slepoočnicama dok ne osetite opuštanje kože.

Zatim vrhovima prstiju lagano kružite po celoj površini čela, krećući se od sredine prema slepoočnicama. Ovo pomaže u podsticanju cirkulacije i opuštanju mišića koji uzrokuju bore.

Tehnika „peglanja“ dlanovima

Stavite dlanove ravno na sredinu čela i laganim pritiskom ih povucite prema slepoočnicama. Ponavljajte ovaj potez desetak puta. Ova tehnika simulira efekat zatezanja kože, pomažući da bore postanu manje vidljive.

Vežba za jačanje mišića čela

Podignite obrve visoko dok istovremeno držite prste iznad njih kako biste sprečili da se koža nabori. Držite ovaj položaj nekoliko sekundi, a zatim opustite. Ova vežba jača mišiće čela i smanjuje pojavu bora.

Upotreba hladnih obloga

Hladni gel jastučići ili oblozi sa kockicama leda umotanim u tkaninu mogu privremeno zategnuti kožu i umiriti eventualne otekline, što čini bore manje primetnima.

Nanošenje proizvoda za regeneraciju kože

Serumi i kreme bogati hijaluronskom kiselinom, retinolom ili peptidima mogu značajno doprineti zaglađivanju bora. Nanesite ih kružnim pokretima, prateći pravac od sredine čela ka slepoočnicama, kako biste dodatno podstakli cirkulaciju.

Japanska masaža čela (Kobido)

Ova tradicionalna tehnika uključuje precizne, brze poteze koji podstiču limfnu drenažu, oslobađaju napetost mišića i zatežu kožu. Redovno praktikovanje može imati vidljiv efekat na smanjenje bora.

Kombinovanjem ovih tehnika sa zdravim načinom života, redovnom hidratacijom i zaštitom kože od sunca, možete značajno ublažiti bore na čelu i očuvati mladolik izgled.

Peglanje bora oko usana

Peglanje bora oko usana zahteva ciljane tehnike koje opuštaju mišiće, poboljšavaju elastičnost kože i podstiču regeneraciju. Bore oko usana, poznate kao „pušačke bore“ ili nazolabijalne linije, često nastaju zbog mimike, starenja ili gubitka kolagena. Evo kako ih možete ublažiti:

1. Masaža za zaglađivanje bora

Kružni pokreti: Koristite vrhove prstiju da nežno masirate područje oko usana kružnim pokretima. Krenite od centra gornje usne ka obrazima, a zatim prelazite ispod donje usne. Ovo pomaže u poboljšanju cirkulacije i smanjenju zategnutosti kože.

Tapkanje prstima” tehnika: Lagano tapkajte vrhovima prstiju oko usana kako biste stimulisali proizvodnju kolagena i poboljšali tonus kože.

2. Vežbe za zatezanje mišića oko usana

Formiranje slova O: Začinite vežbanje pravljenjem oblika slova „O“ usnama, zadržite nekoliko sekundi, a zatim ih opustite. Ponavljajte 10-15 puta. Ova vežba jača kružni mišić usana, smanjujući pojavu bora.

Izgovaranje vokala:Jasno izgovarajte vokale „A“, „E“, „I“, „O“, „U“ uz izraženu mimiku, zadržavajući svaku po nekoliko sekundi. Ovo povećava fleksibilnost mišića i smanjuje linije oko usana.

3. Hladna terapija za zatezanje kože

Koristite hladne kašike ili obloge da umirite kožu oko usana. Hladnoća smanjuje upale i blago zateže kožu, čineći bore manje vidljivim.

4. Nanošenje aktivnih sastojaka

  • Hijaluronska kiselina:Serumi i kreme sa hijaluronskom kiselinom dubinski hidriraju kožu i popunjavaju fine linije. Nanosite ih pokretima ka spolja, prateći konturu usana.
  • Retinol i peptidi:Ovi sastojci pospešuju obnavljanje kože i podstiču proizvodnju kolagena, što pomaže u ublažavanju dubokih bora.

5. Kućni tretmani za dodatni efekat

  • Upotreba gua sha kamena ili rolera:
    Klizite alatom oko usana od centra ka obrazima. Ova tehnika podstiče limfnu drenažu i zateže kožu.
  • Prirodne maske:
    Med i avokado mogu biti odlični saveznici za hidrataciju i omekšavanje kože, što čini bore manje izraženim.

Peglanje bora oko očiju

Peglanje bora oko očiju zahteva pažljive i ciljane tehnike koje smanjuju fine linije i podočnjake, opuštaju mišiće i podstiču cirkulaciju. Koža oko očiju je tanka i osetljiva, pa je važno koristiti blage pokrete i proizvode prilagođene ovom području. Evo nekoliko ključnih metoda:

1. Masaža za bore oko očiju

Kružni pokreti prstiju:Koristite vrhove prstiju (po mogućstvu domali prst zbog blagog pritiska) i kružnim pokretima masirajte područje ispod očiju, od unutrašnjeg ka spoljnjem uglu oka. Ovaj potez poboljšava cirkulaciju i smanjuje otoke.

Tapkanje” za stimulaciju: Lagano tapkajte kožu ispod očiju vrhovima prstiju. Ova tehnika podstiče mikrocirkulaciju i smanjuje napetost mišića koji doprinose stvaranju bora.

Gua sha ili roler: Koristite hladni roler ili gua sha kamen za blago masiranje područja oko očiju, povlačeći alat od unutrašnjeg ka spoljnjem uglu oka. Hladnoća pomaže u smanjenju podočnjaka i zatezanju kože.

2. Vežbe za jačanje mišića oko očiju

Vežba „gledanje u plafon“: Gledajte pravo napred, zatim podignite pogled ka plafonu bez pomeranja glave. Istovremeno zategnite donje kapke prema gore, kao da želite da zažmurite. Držite 5 sekundi i ponovite 10 puta.

Treptanje s otporom: Stavite kažiprste na slepoočnice i blago povucite kožu prema napolje. Polako zatvarajte i otvarajte oči, pružajući otpor prstima. Ova vežba jača mišiće i zateže kožu oko očiju.

3. Nanošenje hidratantnih i hranljivih preparata

Serumi sa hijaluronskom kiselinom i peptidima:Lagano nanesite serum ispod očiju i duž jagodičnih kostiju, koristeći prstenjak. Ovi sastojci dubinski hidriraju i podstiču regeneraciju kože.

Kreme sa retinolom (u niskim koncentracijama): Retinol stimuliše proizvodnju kolagena i smanjuje vidljivost finih linija. Koristite ga samo u večernjoj rutini i obavezno nanosite kremu sa SPF zaštitom tokom dana.

Prirodni tretmani: Nanesite tanki sloj ulja šipka ili badema ispod očiju pre spavanja za dodatnu hidrataciju i smanjenje bora.

4. Hladne obloge za instant zatezanje

Kašike ili hladne kesice čaja: Stavite rashlađene kašike ili kesice zelenog čaja na oči na 10 minuta. Ovaj trik smanjuje otoke, umiruje kožu i privremeno zateže područje oko očiju.

Gel maska za oči: Koristite rashlađene gel maske kako biste smanjili upale i osvežili izgled očiju.

Peglanje bora na vratu

Peglanje bora na vratu zahteva posebnu pažnju jer je koža na ovom području tanka, sklona opuštanju i osetljiva na gubitak elastičnosti. Kombinacija pravilne masaže, ciljane nege i odgovarajućih vežbi može pomoći u smanjenju bora i zatezanju kože. Evo detaljnog vodiča:

1. Masaža za zaglađivanje bora

  • Podizanje kože prema gore:Nanestite hidratantnu kremu ili ulje (poput ulja šipka ili argana) na vrat. Zatim, koristite dlanove i povlačite kožu laganim potezima od baze vrata prema bradi. Ovo podstiče cirkulaciju i zateže kožu.
  • Kružni pokreti prstima: Kružite prstima duž bora na vratu, prateći liniju od ključne kosti prema gore. Ovo pomaže u stimulisanju proizvodnje kolagena i smanjenju zategnutosti kože.
  • Gua sha ili roler: Koristite ove alate za masažu vrata, povlačeći ih nežno odozdo prema gore, prateći linije bora. Hladni roler može dodatno umanjiti oticanje i zategnuti kožu.

2. Vežbe za jačanje mišića vrata

  • “Žirafa” vežba: Ispravite leđa, podignite bradu prema plafonu i zategnite vrat. Stavite dlan na ključnu kost i blago pritisnite, osećajući istezanje kože vrata. Držite 10 sekundi i ponovite 10 puta.
  • Izgovaranje slova “O” i “U”: Polako izgovarajte slova “O” i “U” dok podižete bradu. Ova vežba jača mišiće vrata i smanjuje opuštenost kože.
  • Pokreti glavom:
    Naizmenično naginjite glavu ka ramenima i zadržite nekoliko sekundi. Ova vežba zateže bočne strane vrata i poboljšava tonus kože.

3. Ciljana nega za bore na vratu

  • Kreme s hijaluronskom kiselinom i retinolom:
    Hidratantni preparati sa ovim aktivnim sastojcima dubinski hrane kožu, podstiču regeneraciju i zatežu bore.
  • Maske za vrat:
    Koristite maske na bazi kolagena i elastina jednom do dva puta nedeljno kako biste poboljšali čvrstoću kože.
  • Ulje šipka ili badema:
    Svake večeri nanesite nekoliko kapi ulja na vrat i masirajte kružnim pokretima za dodatnu hidrataciju i ublažavanje finih linija.

4. Hladne obloge i stimulacija

  • Oblozi sa kockicama leda:Umotajte kockice leda u mekanu tkaninu i nežno prelazite po vratu. Hladnoća zateže kožu i smanjuje vidljivost bora.
  • Hladni gel jastučići:Postavite ih na vrat na nekoliko minuta kako biste podstakli mikrocirkulaciju i osvežili kožu.

Peglanje bora kašikom

Kako da ispeglate bore kod kuće i prilično jeftino?

Sve što vam treba su dve metalne kaške, malo hladne vode, led i malo ulja (može neko ulje dobro za lice).

Pre nego što otpočnete peglanje bora kašikom potrebno je da očistite lice od šminke. U te svrhe nabavite neki dobar losion za lice ili micelarnu vodu.

Takođe, treba da očistite i dezinfikujete kašike. Podrazumeva se da su oprane tečnošću za sudove i da ih niste malopre izvadili iz supe, ali ih pored toga dezinfikujte alkoholom.

Kašike prvo poptopite u hladnu vodu sa ledom.

Sada radite sledeće:

Nakon toga ide topla terapija.

Ulje za lice zagrejete, ali pazite da ne bude vruće da ne biste dobili opekotine.

Sada kašike ostavite u toplom ulju da se zagreju. Ovako zagrejane kašike koristite za peglanje bora sledećim redom:

Primena  na čelu: Kašikama radite masažne pokrete gore dole. Pođite od jedne strane čela na drugu i ponovite proces 10 puta. Pošto su bore na čelu uglavnom horizontalne, peglanje se radi vertikalnim pokretima.

Bore oko očiju: Kašikama radite kružne pokrete na kapcima, počevši iz unutrašnjosti ka slepoočnicama, pa nazad. Zatim isto radite i ispod očiju masirajući kašikama podočnjake. Ponovite 10 puta. Bore oko očiju su najčešće one koje se prve javljaju.

Bore na obrazima: Počnite u predelu oko nosa. Masirate toplim kašikama od nosa ka spolja, odnosno ka vilici i slepoočnicama. Prelazite preko celog obraza.  Ponovite 10 puta.

Bore oko usana: Iako se tvrdi da se bore oko usana dobijaju od smejanja, neće vam biti smešno kada ih vidite. To su one sa strane, One iznad usana najčešće nastaju kod pušača koji prave ustima pokrete koji ih stvaraju.

Kako ih ispeglati kašikom? Prvo opet toplo ulje pa poteze radite od brade i idete naviše ka obrazima i slepoočniacama. Ponovite 10 puta.

Neka ovo peglanje bora kašikom u početku bude kratko i traje do 2 minuta. Kasnije produžite sesiju na 10-ak minuta.

peglanje bora kašikom

Peglanje bora sopstvenim kolagenskim vlaknima

Jedan od pristupa peglanju bora jeste upotreba sopstvenih kolagenskih ćelija u svrhe jačanja kože. Naravno, nije nešto što možete odraditi kod kuće iz prostog razloga što je potrebno da se prvo uzmu uzorci kože da bi se iz njih izdvojili fibroblasti. Tako izdvojene ćelije kolagena kasnije se ubrizgavaju pacijentu injekcijom u deo tela na kojem je potrebno ispeglati bore. Uz pomoć lasera se onda ove ćelije aktiviraju.

Prednost ove metode peglanja bora i podmlađivanja lica je u tome što se ne koristi neka strana hemikalija ili rastvor, pa nema nekih neželjenih dejstva ili odbacivanja od strane organizma. Sličan tretman ovome je i korekcija bora na licu krvnom plazmom ili PRP tretman lica. Posebno se metoda peglanja kolagenskim ćelijama pokazala korisnom u tretiranju nedinamičnih bora – onih koje nisu izazvane pokretima lica.

Mana ovog tretmana je to što je njegovo izvođenje previše zahtevno i previše skupo.

Peglanje bora laserom

Laserski tretman peglanja bora je jedan od popularnijih, iz razloga jer je efikasan, a ne podrazumeva odlazak pod nož i neke invazivne metode peglanja bora. Suština peglanja bora laserom takođe je u stimaluciji proizvodnje kolagena bez da se ošteti samo površinsko tkivo kože.

Lasersko peglanje bora koristi lasersko svetlo koje stvara toplotu. Ova toplota stimuliše proizvodnju kolagena.

Pre nego što isprobate peglanje bora laserom, potrebno je pripremiti se za tretman.

  • 3-4 nedelje pre zakazane procedure bitno je ograničiti boravak na suncu i koristiti kreme sa visokim zaštitnim faktorom (preko 30)  ukoliko je nemoguće izbeći izlazak na sunce.
  • Dan pre samog tretmana ne treba koristiti ni losione ni kreme, a posebno ne one koji su na bazi vitamina A  – retinol kreme na primer. Ne preporučuje se da radite ovaj tretman ukoliko se borite sa bubuljicama i dat vam je Roakutan lek kao tretman, jer i on sadrži vitamin A.

Sam tretman podrazumeva prvo uklanjanje šminke, svih ostataka, prljavština i prirodnih ulja sa lica. Na oči se stavlja zaštita kako bi se zaštitile od toplote. Zatim se laserom prelazi po licu.

Nakon tretmana možete očekivati da koža bude crvena, upaljena i da boli – slično kao posle TCA pilinga za lice.

 

 Hijaluronski fileri za peglanje bora

Hijaluronski fileri su gelovi koji se ubrizgavaju u kožu radi popunjavanja bora, vraćanja volumena i hidratacije kože. Glavni sastojak je hijaluronska kiselina, prirodni polisaharid koji se već nalazi u našem telu, prvenstveno u koži, vezivnom tkivu i očima. Zahvaljujući svojoj sposobnosti da veže vodu, hijaluronska kiselina održava kožu hidriranom i elastičnom.

Postupak:

  • Nakon konsultacije sa specijalistom, tretman obično traje između 15 i 30 minuta.
  • Pre tretmana se nanosi lokalni anestetik kako bi se smanjila nelagodnost.
  • Filer se ubrizgava tankom iglom ili kanilom u ciljane regije.
  • Rezultati su vidljivi odmah nakon zahvata.

Prednosti:

  • Prirodan izgled zbog biokompatibilnosti hijaluronske kiseline.
  • Minimalan oporavak; većina pacijenata se vraća svakodnevnim aktivnostima odmah nakon tretmana.
  • Svestranost u tretiranju različitih oblasti lica.
  • Reverzibilnost; u slučaju nezadovoljstva rezultatima, fileri se mogu razgraditi specifičnim enzimima.

Mane:

  • Privremeni efekti; rezultati traju od 6 do 18 meseci, zavisno od tretirane regije i individualnih faktora.
  • Moguća pojava otoka, crvenila ili modrica nakon tretmana, ali se obično povlače u roku od nekoliko dana.
  • Rizik od komplikacija ako tretman ne izvodi kvalifikovani stručnjak.

 Botoks (Botulinum toksin)

Botoks je neurotoksin koji se koristi za privremeno opuštanje mišića odgovornih za nastanak mimičkih bora, poput bora na čelu i oko očiju.

Postupak:

  • Tretman traje oko 10 do 15 minuta.
  • Lokalna anestezija nije potrebna, jer je nelagodnost minimalna.
  • Botoks se ubrizgava tankom iglom direktno u ciljne mišiće.
  • Efekti postaju vidljivi nakon 3 do 7 dana.

Prednosti:

  • Efikasan u smanjenju dinamičkih bora uzrokovanih mišićnim kontrakcijama.
  • Brz i minimalno invazivan tretman.
  • Rezultati traju oko 3 do 6 meseci.

Mane:

  • Privremeni efekti; potrebni su ponovljeni tretmani za održavanje rezultata.
  • Moguće nuspojave uključuju glavobolju, otok ili modrice na mestu injekcije.
  • Prekomerna upotreba može dovesti do „zamrznutog“ izgleda lica.

Prenosive pegle za bore

I na kraju, da pomenemo i te famozne pegle za bore za kućnu upotrebu. Većina njih je relativno mala i lako prenosiva. Modela ima najrazličitijih. Jedni vibriraju i tako rade masažu lica i baš liče na pravu peglu, ali u minijaturnom obliku. Sve ono što biste radili kašikom i trljanjem sopstvenim rukama, ovaj aparat odradi za vas.

Drugi imaju i dubinsko dejstvo i zapravo su mali ultrazvučni aparati. Ultrazvučni talasi povećavaju temperaturu kože i zagrevaju kolagen, a tako dolazi do zatezanja lica, eliminisanja podbratka.

Kada je pravo vreme za peglanje bora?

Odgovor na ovo pitanje zavisi od toga o kojoj vrsti peglanja bora govorimo . Neki od gore navedenih mogu biti preventiva, dok su neki namenjeni ublažavanju već nastalih bora.

Preventivni načini peglanja bora uključuju upotrebu krema za bore, prirodnih maski i ulja i masažu lica. Ove metode mogu da se primenjuju već u dvadesetim, kada nivo kolagena u koži polako počinje da opada. Poboljšanjem cirkulacije i stimulacijom kolagena, koža će duže ostati sveža i hidrirana. Nebriga o licu, sa druge strane, dovešće do bržeg propadanja kolagena, suve kože lica i bora na licu pre nego što im se nadate.

Tretmani za peglanje bora koji uključuju upotrebu lasera, ubrizgavanje pojedinih supstanci pod kožu ili zagrevanje kože raznim aparatima preporučuju se od tridesete godine pa nadalje. Bore se peglaju u pravom smislu te reči samo onda kada nastanu. Najbolje što možete učiniti jeste da održavate i negujete kožu u skladu sa godinama i potrudite se da do te potrebe i ne dođe. U tom smislu dobro je da znate koje su najbolje kreme za negu kože u tridesetim, a koje za negu kože u četrdesetim.

Peglanje bora efikasna je i brza opcija za fine bore i linije oko očiju i usana. Teže ćete na ovaj način eliminisati recimo duboke bore na čelu. Za sve ove dublje bore, mnogo bolji pristup može biti popunjavanje bora. No, toj problematici ćemo se posebno posvetiti.

The post Opasno dobre metode za peglanje bora! appeared first on Minut za mene.

Read More