Piling kose ima niz prednosti, a ovo su najveće!

Ako do sada niste radili piling kose, vreme je da počnete odmah. Saznajte zašto je to potrebno i na koji način vam pomaže da vaša kosa blista od zdravlja.

Kada se pomene reč „piling“, prva stvar koja vam padne na pamet jeste tretman tela ili lica.  Isto tako, sasvim smo sigurni da znate da ta beauty navika nije rezervisana samo za telo ili vaše lice, već je isti takav tretman i nega podjednako dobar i za vašu kosu.

Ili ne znate?

Saznajte onda zašto je potreban piling kose , koje su njegove prednosti i kako možete sebi priuštiti ovaj sjajan tretman kod kuće.

I vaša koža glave baš kao i koža tela,  treba dodatnu pomoć kako bi se očistila od prljavštine i izumrlih ćelija, treba malo dodatne nege.

Piling kose ne samo da će sjajno očistiti pore na vašem skalpu već može i stimulisati rast vaše kose.

Ukoliko imate problem sa rastom kose, piling će vam pružiti sjajan efekat i pomoći vam da rešite ovaj problem.

Sve prednosti pilinga kose

Zašto je neophodan piling kose?

Koži vaše glave i vašoj kosi potrebne su tri stvari – čišćenje, hidratacija i piling.

Na tržištu postoji veliki broj proizvoda koji je specijalno kreiran za piling kose. Pre svega, radi se o šamponima koji u sebi sadže sitne čestice, koje imaju abrazivna svojstva. Cilj ovakvih proizvoda jeste da uklone broj mrtvih ćelija sa kože vaše glave.

piling vlasišta

Ovakvi proizvodi za piling kose nude vam jedinstven tretman kada je u pitanju briga i nega vaše kose. Intenzivno delovanje pilinga  dubinski čisti kožu glave i sprečava opadanje kose  povećanjem cirkulacije u folikulama dlake.

No, sitne čestice mogu biti previše grube za vašu kosu, pa ovo nije opcija za svaki dan.

Ipak, da biste oporavili kosu, postoji super trik koji nam je otkrila Ivana. Ona je imala oštećenu kosu koja se mastila, opadala i izgledala je jako loše. Uspela je da je oporavi adekvatnom negom i potpuno prirodno i kosa joj je sada lepršava, sjajna i zdrava. O čemu se radi i koji je njen trik, saznaćete ako pročitate njeno lično iskutsvo koje se nalazi na ovom linku: https://minutzamene.com/masna-i-slaba-kosa-puna-peruti-vise-nije-moj-problem/

Pilingom kose reguliše se proizvodnja sebuma i sprečava se pojava peruti na vašoj kosi.

Vitamini i aminokiseline  hrane i oporavljaju kosu, pomažu prirodnu proizvodnju keratina koji kosi daje snagu i sjaj, revitalizuju kožu glave i hrane koren dlake.

Veoma jednostavno se koriste, baš kao i svi ostali šamponi koje koristite.  Dovoljna je mala količina pilinga, koju ćete rasporediti na dlanove i utrljati masirajućim pokretima na teme kose.

Na kraju kada priuštite kosi sjajnu masažu, temeljno isperite  toplom vodom.

Ovakvi šamponi mogu biti veoma skupi i mogu da sadrže sulfate i parabene, koji se ne preporučuju kada je nega kose u pitanju.

Međutim, dobra vest je da za piling kose uopšte nije potrebno da kupujete specijalno kreirane preparate. Možete  napraviti sami kod kuće piling kose i to vrlo jednostavno.

Najbitnije prednosti i koristi od pilinga kose :

Pravila za piling kože glave

Ispada da piling kose i kože glave daje pozitivne rezultate i u borbi protiv pojava kao što su seboreja i alopecija (gubitak kose). Osim toga,  stimuliše rast kose, reguliše i uklanja perut.

Kao i svako drugo područje kože tela, tako i koža glave zahteva dodatnu negu i povremeno čišćenje mrtvih ćelija epiderma. Ove ćelije sa prekomernim sebumom doprinose stvaranju peruti.

Piliing neće rešiti ove probleme u potpunosti, ali zato je tu šampon protiv peruti.

Piling kose povećava cirkulaciju krvi stimuliše bolji prodor hranljivih sastojaka (maske, serumi, vitamini i kompleksi minerala) koji se nanose nakon pilinga kose.

U zavisnosti od tehnika, piling kože glave može biti hemijski i mehanički. Mehanički se odnosi na blago struganje površinskog sloja kože, dok hemijski to isto radi bez struganja, samo dejstvom određenih prirodnih kiselina.

Ovo su neka od pravila kojih bi trebalo da se pridržavate kada piling kože glave radite sami i kod kuće :

  • Vaša kosa mora da bude mokra.
  • Kada nanesete piling na kosu, masaža kože glave bi trebalo da traje 10-ak minuta
  • Nakon masaže, ispraćete piling, a  kosu ćete oprati svojim regularnim šamponom.
  • Zatim se nanosi na glavu i maska za kosu sa vitaminima, serum ili ulje za kosu. To dodatno treba da odstoji na kosi još  10-20 minuta.
  • Konačno, na kraju kosu ćete ponovo isprati.

Piling kose trebalo bi da priuštite sebi i svojoj kosi  2 do 3 puta mesečno.

Najbrži piling kose koji sebi možete pripremiti kod kuće

Uzmite jednu šoljicu šećera. Dobro ćete pomešati  šećer sa biljnim šamponom, i zatim u to dodati nekoliko kapljica eteričnih ulja. Utrljajte dobro piling u kožu glave, a zatim isperite vodom i šamponom.

Kontraindikacije na mehanički piling kose:

  • Alergijske reakcije
  • Oštećenje kože
  • Osetljiva koža
  • Infekcije i upalne kožne bolesti
  • Trudnoća i dojenje
  • Neoplazme

Verujemo da ćete probati ovu vrstu pilinga kose, kako biste uživali u sjajnoj, zdravoj i lepoj kosi.

Kako napraviti piling za RAST kose kod kuće?

Evo nekih recepata koji pored uklanjanja mrtvih ćelija potpomažu i rast kose.

Piling kose od limuna

Pomešajte 2 kašičice soli sa 1 kašičicom maslinovog ulja i 1 kašičicom limunovog soka.

Pokvasite vašu kosu, a zatim na kožu glave nanesite piling od limuna i dobro ga umasirajte u kožu glave.

Neka vaši pokreti budu nežni i bez naglog trljanja, što može oštetiti vašu kosu. Nakon blage masaže, isperite kosu, ponovno je operite blagim šamponom i nanesite balzam za kosu, kao i inače kako ga koristite.

Ovaj piling kose će vam pomoći da rešite svoj problem rasta kose, i da nakon intenzivnog korišćenja primetite kako vaša kosa manja opada, i nema vidljivih oštećenja.

Piling kose sa soda bikarbonom

Biće vam potrebno pola šolje sode bikarbone, koju ćete pomešati sa 3 šolje tople vode i promešti sve dok se soda bikarbona ne rastvori u vodi.

Natopite kosu ovim sjajnim pilingom, umasirajte temeljno u kožu glave i ostavite da deluje oko 10 minuta, pa isperite toplom vodom. Ovo nemojte raditi prečesto i pre svega pročitajte kako se koristi soda bikarbona za kosu.

Piling kose od hranljivih ulja za normalnu kosu

Ukoliko želite kosu da oporavite od štetnih uticaja duvana i dima, smoga, prašine i drugih zagađenja napravite topli uljani piling kose od hranljivih ulja.

Pomešajte pola šolje bilo kog od navedenih hranljivih ulja (maslinovo ulje, kokosovo ulje, avokado, susamovo ili bademovo ulje) sa kašikom vašeg balzama koji trenutno koristite u već pripremljenoj posudi. Za lakše korišćenje neka to bude staklena posuda..

U šerpi zagrejte vodu na sporetu, pa kada voda proključa posudu ubacite u vodu i ostavite da odstoji nekoliko minuta dok se sastojci ne rastope i ne sjedine u potpunosti.

Nanesite ovaj piling na krajeve kose, pa kosu vežite punđu i preko stavite plastičnu kesu. Ostavite da piling deluje oko  pola sata, a zatim operite kosu. Preporučujemo prirodni šampon za pranje kose.

Piling za masnu kosu

Ukoliko je vaša kosa masna, biće joj potrebna dodatna nega. Dakle, kod masne kose, preporučuje se redovan piling kose, kao neizostavan i čest tretman koji morate primenjivati.

piling za kosu

Koji će vam sastojci biti potrebni za piling masne kose:

  • 30 grama smeđeg šećera
  • 1 do 2 kašike balzama za kosu

Pomešajte ova dva sastojka, sve dok ne dobijete ujednačenu smesu i tako pripremljen piling utrljajte u kosu. Iako je pravilo da se balzam za kosu nanosi isključivo i samo na vrhove kose,  s vremena na vreme možete ga koristiti kao za piling, zato ne treba da vas čudi zašto je jedan od sastojaka za pilinga kose.

Ovaj recept dobar je ukoliko imate masnu kožu, a na odličan će način osvežićete kožu glave i ukloniti izumrle ćelije.

Piling kose za suvu kosu

Za ovaj fantastičan piling biće vam potrebni sledeći sastojci :

  • 30 ml maslinovog ulja
  • 15 grama smeđeg šećera

Ova dva sastojka pomešajte u posudi i nanesite na glavu lagano masirajući teme, bez ikakvog pritiska. Nakon nekoliko minuta masaže, kosu ćete isprati  i oprati vašim omiljenim šamponom, koji obavezno treba da bude bez sulfata i parabena, baš kao što inače činite. Ovaj recept sadrži maslinovo ulje, pa se zbog toga smatra  idealnim i prepourčuje se osobama koji imaju suvu kosu i teme.

Piling kose protiv peruti i za bolju cirkulaciju

Potrebni sastojci za piling za bolju cirkulaciju :

  • 30 ml šampona
  • 15 grama palente
  • nekoliko kapi eteričnog ulja nane
  • nekoliko kapi eteričnog ulja čajevca

Sve sastojke jednostavno treba da pomešate u činiju i utrljate u kožu glave i priuštite sebi laganu masažu. Nakon pilinga kose, dobro  isperite vašu kosu i operite na uobičajen način. Recept sa eteričnim uljima dobar je zbog dejstva ulja nane koje stimuliše cirkulaciju dok ulje čajevca pomaže smanjivanju peruti. Dakle ovim pilingom kose, pomoćićete svojoj kosi na dvostruk način.

Dubinsko čišćenje kože glave

Za kosu  bi mogli da kažemo da je poput sunđera, jer upija toksine peko raznih nečistoća koji  se za nju lepe tokom celog dana. Većina žena smatra da svakodnevno pranje kose može rešiti ovaj problem, pa čak i pranje svakog drugog dana, ali to vam ne može biti toliko od koristi.

Iz tog razloga kosi, bas kao i našem organizmu je s vremena na vreme potrebna detoksikacija ili tzv. dubinsko pranje kose.

Koliko samo prljavština dolazi iz vazduha, pa zatim i duvanski dim, proizvodi za oblikovanje i učvršćivanje kose – sve se to gomila na dlaci, kosa pamti i bez obzira što redovno perete kosu i utiče na njen lep izgled i zdravlje.

Za razliku od pilinga kose, koji možete raditi i do tri puta mesečno, da biste vratile sjaj svojoj kosi, živost i kvalitet kosi potrebno je da jednom u 3 do 6 meseci uradite detoksikaciju i temeljno čišćenje kose i kože glave.

Nabolja kozmetika za piling kose

Postoji veliki broj proizvoda koji se koriste za piling kože glave, a ovo su neki od njih:

  • Balea šampon za dubinsko pranje kose – vrlo povoljan, cena mu je oko 290 rsd. Bez mikročestica, deluje više kao hemijski piling. Sadrži mentol i keratin.
  • Cafe Mimi – scrub šampon za kosu, sadrži morsku so, ženšen i laminarijum. Cena mu je oko 670 rsd
  • Kerastase scrub energisant  – piling za masnu kosu sa vitaminom B6, morskom solju i salicilnom kiselinom. Cena mu je 5600 rsd.

Tu su još i Gloria piling za vlasište, Ikoo, Yves Rocher i drugi.

Kako bi trebalo da izgleda dubinsko čišćenje vaše kose pilingom?

  1. Očistite kožu glave – Kao i kada je u pitanju koža lica, baš tako  i na koži glave postoje pore koje usled nakupljanja nečistoće mogu da se zatvore i na taj način da ugroze zdravlje folikula i dlake. Ako je vaša kosa masna, to znači da vaši folikuli luče više masnoće, koja i jeste zaštita za kosu, ali sa druge strane predstavlja jedan od glavnih faktora koji stvaraju gomilanje nečistoća na koži glave. U tom slučaju masna kosa zahteva još veću negu.
  2. Perite vašu kosu što češće. To znači i ujutru i uveče, kao kada je reč o vašem licu, ali dovoljno često bi bilo na svaka dva do tri dana. Posebnu pažnju obratite na čišćenje kože glave. Budite strpljivi i odvojite barem 10 minuta masiranju i trljanju temena kada perete kosu.
  3. Koristite blage šampone za pranje kose i dobro isperite kosu. Sve dok ne osetite da kosa škripi pod vašim prstima znači da morate još da ispirate. Ako primetite da ima još nečistoća, slobodno dva puta koristite šampon.
  4.  Barem jednom mesečno, a prethodno smo spomenuli da možete i do tri puta mesečno,  svojoj kosi i koži glave priuštite dubinsko čišćenje. Gore smo spomenuli za vas pilinge kose koje možete pripremiti kod kuće, pa možete sami odabrati koji najviše odgovara tipu vaše kose.
  5. Dubinska ishrana kose – Nakon dubinskog čišćenja kose, sledi proces u kom je potrebno da  dubinski nahranite vašu kosu, što ćete postići domaćim maskama na bazi ulja.

Probajte ovu tehniku nege kose i videćete rezultate. Kosa će biti zdravija, jer su zdraviji uslovi u kojima raste .

Read More