TCA piling može za tili čas ukloniti mnoge promene na vašem licu i učiniti ga savršenim. Međutim, dobro je da znate u šta se upuštate i koje su prednosti i mane ovog tretmana.
Savršeno lice je nešto o čemu mnogi maštaju, a posebno oni koji imaju problem sa kožom lica. A problema ima raznih – od upornih bubuljica, preko fleka na licu, neravnomerne teksture, proširenih pora pa nadalje.
I kako ih se rešiti? Koju ulogu u tome ima TCA piling?
Koža se vremenom menja i sigurno i sami znate kako se regenereiše i zaceli kada je nečim oštetite. Ako je oštećenje veliko, ostaće vam ožiljak. Međutim, ako samo uklonite površinske mrtve ćelije, bez da oštetite one zdrave ispod, ono što vas može dočekati je savršeno čisto lice bez mana.
E upravo na ovome se temelji upotreba TCA pilinga za lice.
TCA piling je postupak ljuštenja površinskog sloja kože kiselinom.
Pa sada se sigurno pitate:
Da li vredi oljuštiti kožu zarad lepote?
Da li to boli?
Da li je bezbedno uraditi tako nešto i da li rezultati obećavaju?
Može li se to uraditi kod kuće?
Mnogo je pitanja na koja ćemo vam u nastavku dati odgovore.
A ako vam se već u startu ideja da oljuštite površinu kože ne dopada – imamo i drugi, alternativni predlog koji je znatno prijatniji, a pruža slične efekte. Otkrila nam ga je Ana koja se rešila bora, podočnjaka i fleka na licu i podmladila i osvežila svoje lice na potpuno prirodan način. Njena koža je sada savršena – zategnuta, glatka i ujendačenog tena. U čemu je njena tajna? Saznaćete ako kliknete na ovaj link: https://minutzamene.com/kako-sam-obrisala-bore-i-sve-znakove-starenja-sa-lica/
A ako ste malo hrabriji i ipak želite da isprobate TCA piling koji toliko mnogo obećava, evo svih bitnih informacija o njemu.
Šta je TCA piling?
Sam termin piling odnosi si ne skidanje površinskih mrtvih ćelija. Mnogo je načina da to uradite. Neku su mehanički i uključuju neka abrazivna sredstva sa sitnim česticama koja bukvalno izgrebu mrtve ćelije sa kože. Takvi su recimo ovi prirodni pilinzi koje sami možete napraviti.
Drugi su hemijski i uklanjaju površinske mrtve ćelije nanošenjem odgovarajućeg rastvora na kožu. Obično su to neke kiseline – AHA, BHA, gliklolna kiselina, ali i ova o kojoj sad pričamo a to je trihlorisirćetna kiselina (skraćeno TCA).
TCA piling deluje na na taj način što nanet na kožu izaziva da se površinske ćelije kože suše i ljušte u nekom narednom periodu, otvarajući put tako mladoj koži koja je ujednačene boje i glatkije teksture. Ovo skidanje i perutanje kože može trajati nekoliko dana pa i do nedelju dana, a period poboljšanja nastavlja se i posle toga. Rezultati mogu biti zapanjujuće dobri!
TCA piling (trihlorsirćetni piling) je vrsta hemijskog pilinga koji koristi trihlorsirćetnu kiselinu za uklanjanje površinskih slojeva kože, podstičući regeneraciju i stvaranje nove, zdravije kože.
Tretman se izvodi nanošenjem TCA rastvora na kožu, što izaziva kontrolisano ljuštenje epidermisa. Dubina delovanja zavisi od koncentracije kiseline i broja nanetih slojeva, a može se prilagoditi specifičnim potrebama pacijenta. Nakon tretmana, dolazi do ljuštenja kože tokom nekoliko dana, nakon čega se otkriva nova, svežija koža poboljšanog kvaliteta i teksture.
Preporučuje se da TCA piling izvode iskusni stručnjaci, jer nepravilna primena može dovesti do komplikacija. Takođe, nega nakon tretmana je ključna za postizanje optimalnih rezultata i minimiziranje rizika od neželjenih efekata.
U čemu se TCA piling razlikuje od drugih hemijskih pilinga?
Dok su pilinzi hidroksilnim kiselinama uglavnom površinski, TCA piling može da prodire u dublje slojeve i tada govorimo o srednje dubokom pilingu. I premda ovo može zvučati kao efikasnije jer dublje prodire u kožu, ako malo bolje razmislite, zapravo zvuči opasnije.
Što su dublji slojevi na koje kiselina deluje to su veće šanse da tretman ostavi neke nuspojave. Zato je od izuzetnog značaja da TCA piling radi osoba koja je za to stručno osposobljena.
Srednje duboki pilinzi mogu se raditi jednom do maksimalno dva puta godišnje, a period oporavka kože od ovog tretmana traje, kao što smo rekli,oko nedelju dana. U tom periodu morate ispoštovati neka pravila kada je briga o koži u pitanju. Njih ćemo detaljno objasniti kasnije.
Za šta se koristi TCA piling?
Ovaj tretman se primenjuje za rešavanje različitih problema na koži, uključujući:
- Ožiljke od akni: TCA piling može smanjiti vidljivost ožiljaka nastalih usled akni, poboljšavajući teksturu kože i ujednačavajući ten.
- Hiperpigmentaciju: Efikasan je u tretiranju tamnih mrlja, fleka od sunca i melazme, doprinoseći ujednačenijem tonu kože.
- Fine bore: Pomaže u smanjenju finih linija i bora, posebno onih uzrokovanih starenjem i oštećenjem od sunca, čineći kožu glatkijom i mlađom.
- Proširene pore: Može smanjiti vidljivost proširenih pora, poboljšavajući ukupnu teksturu kože.
- Oštećenja od sunca: TCA piling uklanja oštećene površinske slojeve kože nastale usled prekomernog izlaganja suncu, podstičući obnovu i poboljšanje izgleda kože.
Može se primeniti i na drugim delovima tela kao što su vrat, ramena, ruke noge. Međutim, tu valja biti posebno obazriv jer ostali delovi tela ne zaceljuju podjednako dobro kao lice, pa rezultati mogu biti nepredvidljivi.
Kome se nikako ne preporučuje TCA piling?
Postoje slučajevi kada TCA piling nikako nije preporučljiv. Ovo posebno u slučajevima kada:
- imate rane ili posekotine na licu, pa čak i jake, upaljene bubuljice
- imate opekotine od sunca
- imate herpes na usni
- trudni ste ili dojite
- ukoliko uzimate lek Roakutan, ili ste ga uzimali u prethodnih godinu dana
- nedavno ste primali hemoterapiju ili radijacijski tretman
Vrste TCA pilinga prema koncentraciji kiseline
TCA piling se prilagođava potrebama pacijenta izborom koncentracije trihlorsirćetne kiseline. Koncentracija direktno određuje dubinu delovanja pilinga i probleme koje može rešiti:
1. Niske koncentracije (10–15%)
- Dubina delovanja: Površinski piling (epidermis).
- Namena:
- Uklanjanje blagih hiperpigmentacija.
- Smanjenje finih linija i bora.
- Poboljšanje blagog oštećenja od sunca.
- Osveženje i podmlađivanje kože.
- Preporučuje se za: Osobe sa osetljivom kožom ili one koje prvi put rade hemijski piling.
- Period oporavka: Minimalan, obično uz blago crvenilo i ljuštenje koje traje 3–5 dana.
2. Srednje koncentracije (20–25%)
- Dubina delovanja: Srednje dubok piling (epidermis i delimično dermis).
- Namena:
- Ublažavanje ožiljaka od akni.
- Smanjenje umerenih hiperpigmentacija (melazme, fleke od sunca).
- Poboljšanje teksture kože i zatezanje finih bora.
- Uklanjanje površinskih oštećenja kože izazvanih starenjem.
- Preporučuje se za: Pacijente sa vidljivijim problemima kože koji žele umeren rezultat bez agresivnog tretmana.
- Period oporavka: 7–10 dana, uz vidljivo ljuštenje i crvenilo koje se povlači uz pravilnu negu.
3. Visoke koncentracije (30–35%)
- Dubina delovanja: Duboki piling (epidermis i veći deo dermisa).
- Namena:
- Lečenje dubokih ožiljaka od akni.
- Smanjenje izraženih bora.
- Korekcija ozbiljnih oštećenja od sunca.
- Ujednačavanje tena kod dubokih hiperpigmentacija.
- Preporučuje se za: Pacijente sa ozbiljnijim problemima kože i većim estetskim zahtevima.
- Period oporavka: Duži (10–14 dana), uz intenzivno ljuštenje kože i crvenilo koje može potrajati nedeljama.
Kako odabrati pravu koncentraciju?
- Izbor koncentracije zavisi od vrste problema, tipa kože, tolerancije na tretman i željenih rezultata.
- Visoke koncentracije daju dramatične rezultate, ali dolaze sa dužim periodom oporavka i potencijalno većim rizikom od komplikacija. Studije su pokazale da se uspešno koriste 50-80% TCA pilinzi za ozbiljne ožiljke od akni.
- Niske i srednje koncentracije pružaju postepene promene i manje opterećenje za kožu, što ih čini pogodnim za većinu pacijenata.
Eksfolijacija mlečnom kiselinom – sigurnija opcija koju možete sami raditi kod kuće
Ako tražite nežniju alternativu TCA pilingu za kućnu upotrebu,odličan izbor je ZOYA eksfolijant za lice sa mlečnom kiselinom
Ovaj proizvod kombinuje blagotvorna svojstva mlečne kiseline sa prirodnim sastojcima, pružajući efikasnu, a istovremeno blagu eksfolijaciju.
Prednosti ZOYA eksfolijanta sa mlečnom kiselinom:
- Blaga eksfolijacija: Mlečna kiselina, kao alfa-hidroksi kiselina (AHA), deluje na površini kože, uklanjajući mrtve ćelije i pospešujući regeneraciju, što rezultira glatkom i osveženom kožom.
- Hidratacija i ujednačen ten: Redovnom upotrebom, ovaj eksfolijant pomaže u hidrataciji kože i ujednačavanju tena, smanjujući vidljivost tamnih fleka i sprečavajući nastanak novih.
- Pogodan za osetljivu kožu: Za razliku od jačih hemijskih pilinga poput TCA, mlečna kiselina je pogodna za osobe sa osetljivom i problematičnom kožom, sklonoj aknama i bubuljicama.
- Prirodni sastojci: Proizvod sadrži kukuruzni skrob, ksilitol, diatomejsku zemlju i aloe veru u prahu, koji zajedno doprinose čišćenju, regeneraciji i hidrataciji kože.
ZOYA eksfolijant dolazi u praškastom obliku. Pre upotrebe, preporučuje se temeljno čišćenje lica. Nanesite odgovarajuću količinu proizvoda na vlažnu kožu, nežno masirajući kružnim pokretima, a zatim isperite mlakom vodom. Za optimalne rezultate, koristite 1-2 puta nedeljno.
Kako se izvodi tretman TCA piling lica?
Prvi ide period pripreme. TCA piling je ozbiljan tretman i zato je potrebno uraditi sledeće:
Dve nedelje pre samog tretmana preporučuje se upotreba prizvoda na bazi AHA kiselina ili retinoida. Na ovaj način se osigurava da TCA piling posle prodre u kožu kako treba i da tretman bude ujednačen.
72 sata pre samog tretmana treba prestati sa svim oblicima pilinga lica.
Pošto postoji šansa da ste možda osetljivi na trihlorisirćetnu kiselinu, 48 sati pre tretmana radi se test na osetljivost. Na delu podlaktice ili lica se isproba TCA rastvor i sačekaju se reakcije. Ako ih nema, posle 2 dana pristupa se samom tretmanu.
TCA piling izvodi se uopšteno na sledeći način:
TCA piling (trihlorsirćetni piling) je medicinski tretman koji podrazumeva kontrolisano uklanjanje površinskih slojeva kože kako bi se podstakla regeneracija i poboljšao njen izgled. Postupak se sastoji iz nekoliko ključnih koraka:
1. Konsultacija i priprema kože:
- Procena stanja kože: Pre tretmana, dermatolog ili kvalifikovani stručnjak obavlja detaljan pregled kože kako bi odredio njeno stanje, identifikovao problematična područja i utvrdio odgovarajuću koncentraciju TCA rastvora.
- Test osetljivosti: U nekim slučajevima, 48 sati pre tretmana, može se uraditi test osetljivosti na TCA kiselinu nanošenjem male količine na podlakticu kako bi se isključila alergijska reakcija.
- Čišćenje kože: Na dan tretmana, koža se temeljno čisti losionom na bazi alkohola kako bi se uklonile sve nečistoće i masnoće, omogućavajući ravnomerno delovanje kiseline.
2. Primena TCA rastvora:
- Nanošenje kiseline: Stručnjak nanosi TCA rastvor odgovarajuće koncentracije (obično između 15% i 35%, u zavisnosti od stanja kože) na tretirana područja koristeći sterilnu gazu ili četkicu. Tokom ovog procesa, pacijent može osetiti blago do intenzivno peckanje ili žarenje, što je normalna reakcija.
- Trajanje delovanja: Rastvor ostaje na koži nekoliko minuta (obično 2-5 minuta), u zavisnosti od željene dubine delovanja i reakcije kože. Tokom ovog perioda, stručnjak pažljivo prati promene na koži kako bi osigurao bezbednost i efikasnost tretmana.
3. Neutralizacija i završetak tretmana:
- Neutralizacija kiseline: Nakon određenog vremena, kiselina se neutralizuje nanošenjem baznog rastvora ili specijalnog neutralizatora kako bi se zaustavilo njeno delovanje. Ovo momentalno smanjuje osećaj peckanja.
- Nanošenje umirujućih preparata: Nakon neutralizacije, na kožu se nanose umirujuće kreme ili antibiotske masti kako bi se smanjila iritacija i pružila zaštita tokom početne faze oporavka.
Osećaj tokom i nakon tretmana
- Tokom tretmana: Pacijenti obično osećaju blago do intenzivno peckanje ili žarenje tokom nanošenja TCA rastvora, što može biti neprijatno, ali je kratkotrajno i obično se toleriše bez potrebe za anestezijom.
- Nakon tretmana: Nakon tretmana, koža može biti crvena i zategnuta, slična osećaju nakon blagog sunčevog opekotina. U roku od 2-3 dana, može se javiti crvenilo i osećaj zatezanja, a ljuštenje kože obično počinje nakon trećeg dana i traje oko nedelju dana. Tokom ovog perioda, važno je izbegavati direktno izlaganje suncu i koristiti kreme sa visokim zaštitnim faktorom (SPF 30 ili više).
Kompletan oporavak može trajati nekoliko nedelja, tokom kojih je neophodno pridržavati se saveta stručnjaka o nezi kože kako bi se postigli optimalni rezultati i minimizirali rizici od komplikacija
TCA piling ne boli, ali se može osetiti blago peckanje i osećaj toplote. Kiselina se drži na licu par minuta (što opet opet zavisi od individulanog problema i jačine rastvora) i zatim se neutrališe baznim rastvorom.
Nakon tretmana trebalo bi da vodite računa o licu na odgovarajući način. Biće vam preproručena antibiotska krema i potrebno je da pijete dosta vode kako bi koža ostala hidrirana posle ovako agresivnog tretmana koji isušuje kožu.
TCA piling kod kuće
Razmišljate da uradite TCA piling kod kuće?
Za razliku od drugih kiselina, ova je dosta jaka i ne bi trebalo da se igrate sa njom. Ako i radite, koristite blaži rastvor. Pronađite gotove komplete za izvođenje ovog tretmana kod kuće, a idealno da nađete kremu sa ukombinovanim antibiotikom.
I ovde se pre tretmana radi priprema lica. Dakle, bar dve nedelje korisitite proizvode na bazi AHA kiseline i izbegavajte masnu kozmetiku kako bi se temeljno uklonila sva ulja iz pora. Isprobajte osetljivost na TCA 48 sati pre samog tretmana.
Sve je ok do sada?
Onda prelazimo na sledeće:
Očistite temeljno kožu alkoholnim losionom za lice. Oko očiju, nosa i usta stavite sloj vazelina kako biste napravili barijeru i kako kiselina ne bi došla u dodir sa ovim osetljivim delovima tela. Vazelin nanesite štapićem za uši.
Stavite zaštitne rukavice na ruke . TCA rastvor sipajte u malu posudu. Koristite gazu da nanesete kiselinu na lice. Umočite, iscedite i natapkajte na lice. Gaza treba da bude natopljena, ali ne i da kaplje sa nje.
Taktički rasporedite rastvor po licu. Stavite prvo kiselinu na jednu stranu lica, pa na drugu, pa na bradu i čelo. Poenta je da se slojevi ne preklapaju. Setite se – želite ujednačene rezultate, a ne da se koža na nekim delovima oljušti više, a na nekim manje.
Sačekajte 2-5 minuta (a koliko tačno , najbolje da pročitate na samom proizvodu koji ste kupili) .Ako vas baš mnogo peče, ne čekajte toliko. Lice treba da bude crveno i da pecka, ali ne rizikujte previše. Uklonite TCA odmah ako vaša koža postaje beličasta.
A kako se uklanja?
Prvo neutrališite kiselinu!
Uglavnom neutralizator dolazi uz proizvod koji nabavite. Rastvorite ga i nanesite gazom na lice. Alternativno, možete da napravite neutralizator tako što ćete pomešati 2 kašike sode bikarbone sa 350 ml vode. Soda bikarbona je alkalna i neutralisaće kiselinu.
Nakon neutralisanja, isperite lice vodom tako što ćete umočiti pamučnu, čistu krpu u vodu i lagano tapkati lice koje je sad ultra osetljivo. Ne trljajte!
Ostavite kožu da se osuši. Nanesite antibiotik za kožu i koristite ga najmanje naredna dva dana.
A ako malo bolje razmislite, možda ipak ovo prepustiti onima koji su obučeni da rade ove tretmane, zar ne?
TCA piling pre i posle
Kada će se videti rezultati TCA pilinga?
Neki će početi da se primećuju odmah posle tretmana, ali nisu ono zbog čega ste otišli na tretman. Obično se javlja ljuštenje kože koje traje do nedelju dana. Koža može biti žućkaste boje par sati nakon tretmana, a zatim, 2-3 dana posle može biti crvenkasta i može se javiti osećaj zatezanja .
Osećaj je sličan onom kada izgorite na suncu.
Nakon što ovaj inicijalni oporavak prođe, izgled kože nastvalja da se opravlja u narednih 1-2 meseca. Pri tom je jako važno da lice klonite od sunca. Dakle, ne planirajte letovanje nakon tretmana!
Važna pravila ponašanja i nege posle TCA pilinga
Nakon TCA (trihlorsirćetnog) pilinga, pravilna nega i razumevanje procesa oporavka ključni su za postizanje optimalnih rezultata i minimiziranje rizika od komplikacija.
Period oporavka:
- Prvih nekoliko dana: Koža može biti crvena, zategnuta i osetljiva, s osećajem sličnim blagim opekotinama od sunca. Oko trećeg dana, može doći do tamnjenja kože, nakon čega sledi ljuštenje koje traje otprilike 7 dana.
- Naredne nedelje: Nakon inicijalnog ljuštenja, nova koža će biti ružičasta i osetljiva. Potpuni oporavak može trajati nekoliko nedelja, tokom kojih je neophodno pridržavati se preporuka za negu.
Moguće nuspojave:
- Crvenilo i otok: Uobičajeni su u prvim danima nakon tretmana.
- Ljuštenje kože: Normalan deo procesa oporavka, koji dovodi do otkrivanja nove, svežije kože.
- Promene u pigmentaciji: U retkim slučajevima, mogu se javiti hiperpigmentacija ili hipopigmentacija, posebno ako se ne pridržavate saveta o zaštiti od sunca.
Savet za negu kože nakon tretmana:
- Izbegavajte izlaganje suncu: Koža je nakon tretmana posebno osetljiva na UV zračenje. Preporučuje se izbegavanje direktnog sunčevog svetla i redovno nanošenje kreme sa visokim zaštitnim faktorom (SPF 30 ili više).
- Hidratacija: Koristite blage, hidratantne kreme kako biste održali vlažnost kože i ubrzali oporavak. Pijenje dovoljno vode takođe doprinosi hidrataciji kože iznutra.
- Ne dirajte lice: Izbegavajte dodirivanje, češanje ili ljuštenje kože rukama, kako biste sprečili infekcije i ožiljke. Pustite da se koža prirodno regeneriše.
- Izbegavajte šminku: Tokom prvih nekoliko dana nakon tretmana, preporučuje se izbegavanje upotrebe šminke kako bi se omogućila adekvatna regeneracija kože. Konsultujte se sa dermatologom o vremenu kada je bezbedno ponovo koristiti šminku.
- Izbegavajte fizičke aktivnosti: Tokom perioda oporavka, preporučuje se izbegavanje intenzivnih fizičkih aktivnosti koje mogu izazvati znojenje i potencijalno iritirati tretiranu kožu.
- Konsultujte se sa stručnjakom: Ukoliko primetite bilo kakve neobične reakcije ili imate nedoumice tokom oporavka, obratite se dermatologu za savet i dalja uputstva.
Pridržavanje ovih saveta pomoći će vam da postignete željene rezultate TCA pilinga i održite zdravlje vaše kože tokom procesa oporavka.
Neželjene posledice kojih morate biti svesni
Neke neželjene posledice su i normalne posle ovog tretmana kao što je neprijatan osećaj zatezanja, ljuštenje i crvenilo lica. U retkim slučajevima, crvenilo može potrajati i do 6 meseci.
Takođe, mogu se javiti neplanirane promene u pigmentaciji i tretirana površina može da zaceljuje sa povećanom ili smanjenom pigmentacijom. Ovo se češće dešava kod tamnoputijih ososba. Ovakve fleke na licu nestaju posle 6 meseci, a u retkim slučajevima mogu ostati trajne.
Ožiljne promene su još jedna nemila posledica TCA pilinga. Iako su šanse da se ovo desi male ako tretman radi stručno osposobljeno lice, treba napomenuti da i to može da se desi. Premda postoje i TCA pilinzi koji se primenjuju kod kuće, ovo je dobar razlog da to ne radite sami.
Prednosti TCA pilinga u odnosu na druge hemijske pilinge
TCA (trihlorsirćetna kiselina) piling je srednje duboki hemijski piling koji se često upoređuje sa površinskim pilinzima na bazi voćnih kiselina, poput glikolne ili mlečne kiseline. Iako oba tipa pilinga imaju za cilj poboljšanje teksture i izgleda kože, TCA piling nudi određene prednosti u odnosu na pilinze sa voćnim kiselinama:
1. Veća efikasnost u tretiranju dubljih oštećenja kože:
- Ožiljci od akni i duboke bore: Zahvaljujući sposobnosti da prodre u srednje slojeve dermisa, TCA piling je efikasniji u smanjenju dubokih ožiljaka i bora, dok voćne kiseline uglavnom deluju površinski.
2. Sposobnost tretiranja hiperpigmentacija:
- Ujednačavanje tena: TCA piling je delotvoran u smanjenju tamnih fleka i hiperpigmentacija, pružajući ujednačeniji ten, što može biti izazov za blaže pilinze sa voćnim kiselinama.
3. Dugotrajniji rezultati:
- Stimulacija kolagena: TCA piling podstiče proizvodnju kolagena u dubljim slojevima kože, što dovodi do dugotrajnijih rezultata u poređenju sa površinskim pilinzima.
4. Fleksibilnost u prilagođavanju tretmana:
- Različite koncentracije: TCA piling se može prilagoditi specifičnim potrebama pacijenta korišćenjem različitih koncentracija kiseline, omogućavajući tretman širokog spektra kožnih problema.
Napomena: Iako TCA piling pruža značajne prednosti, važno je napomenuti da zahteva duži period oporavka i može biti povezan sa većim rizikom od nuspojava u poređenju sa blažim pilinzima. Stoga je neophodno konsultovati se sa kvalifikovanim stručnjakom pre odluke o odgovarajućem tretmanu.
Koliko tretmana je potrebno za vidljive rezultate?
Broj tretmana zavisi od stanja kože i željenih rezultata. Neki pacijenti primećuju poboljšanja nakon jednog tretmana, dok drugi mogu zahtevati seriju od nekoliko tretmana za optimalne rezultate.
Iskustva sa TCA pilingom
I premda možda zastrašujuće zvuči ceo ovaj tretman u kojem faktički spržite površinski deo kože da bi vam lice zablistalo, nije baš tako strašno.
Iskustva sa TCA pilingom su odlična, a ponajviše kada se radi o u uklanjanju fleka sa lica i manje izraženih ožiljaka od bubuljica.
Može ukloniti i fine bore sa lica.
Rezultati su prilično dugotrajni i traju i do 6 meseci.
Možda zvuči šašavo, ali hemijski piling 35% trihlorisirćetnom kiselinom je jak kao i piling sa 70% glikolnom kiselinom. Jasno je – TCA je mnogo jači, pa može i jače iziritirati kožu.Tretmani glikolnom kiselinom su površni. Ovi su drastičniji pa su i rezultati vidljiviji i dugotrajniji.
Možete imati poverenja u tretman. Isproban je puno puta i koristi se već 20 godina za ulepšavanje lica. Daje super i brze rezultate. Pitanje je, da li imate poverenja u osobu koja ga radi.
Cena TCA pilinga zavisi od površine koja se tretira. Ako govorimo o licu, cena je u proseku oko 5000 dinara po tretmanu. Deluje kao puno novca, ali se na kraju ipak isplati jer rezultati dugo traju.
Jeste li dovoljno hrabri da probate?
The post TCA piling lica: primena i šta treba znati pre tretmana appeared first on Minut za mene.